Východ vs Západ

Autor: Michal Kačinec | 16.2.2013 o 10:05 | Karma článku: 10,72 | Prečítané:  1180x

Prečo stále pretrváva nevraživosť medzi Východom a Západom? Načo je to dobré? Už dlhšiu dobu sledujem, ako bojuje medzi sebou východ a západ Slovenska. Každodenné osočovanie na diskusiách, v komentároch, či už ide o prácu, politiku, dokonca aj o počasie. Neviem či je to dobou alebo psychickým vypätím, musím však povedať, že sa mi to už hnusí.

Už dlhšiu dobu sledujem, ako bojuje medzi sebou východ a západ Slovenska. Každodenné osočovanie na diskusiách, v komentároch, či už ide o prácu, politiku, dokonca aj o počasie. Neviem či je to dobou alebo psychickým vypätím, musím však povedať, že sa mi to už hnusí.

 

Všade počuť samé nadávky na nafúkaných ,,Blavákov´´, reči o tom ako si východ chodí do Bratislavy len zarobiť. Ale problémom je, že si nevie ani jedna strana priznať, že bez tej druhej by snáď ani neprežila.

 

Je predsa jasné, že podnikateľské subjekty sa sústredia na západ, kde je lepšia infraštruktúra. Ale je tiež jasné, že väčšina ľudí pracujúcich v týchto firmách pochádza z východu. Prečo je tomu tak? Jednoducho preto, že na východe je práce málo, z druhej strany je zas pravda že ľudia zo západu v týchto firmách pracovať ani nechcú, väčšinou pre zlé platové podmienky. Ale čo je pre Bratislavčana ,,iba 500eur´´ to je pre východniara ,,až 500eur´´.

 

Jednoducho ak by východniari nepracovali na západe, tak by pravdepodobne nastala situácia, že by podniky mali problém zohnať dostatok pracovníkov. Viem že sa nájde dosť odporcov môjho názoru ale z môjho pohľadu to vidím tak. Sám pracujem z východniarmi a zatiaľ som nemal zo žiadnym problém.

 

A len tak na záver dodám, že aj keď ja tiež pochádzam zo západu (nie z Bratislavy), niekedy sa tak trošku za tú západniarsku nafúkanosť aj hanbím. No ani útoky jedincov z východu mi niesú povôli.

 

Trebalo by si konečne uvedomiť že sme jeden národ a nie východ a západ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?